ВО ТОПЛИТЕ ДЕНОВИ ЌЕ НОСИМЕ ЛЕСНИ ПАРФЕМИ: ОВА СЕ 6-ТЕ НАЈНОВИ МИРИСИ ЗА ОВА ЛЕТО

22 мај, 20190
parfemi

Со доаѓањето на потоплите денови, тешките и слатки парфеми ги заменуваме со оние кои се малку полесни и посвежи. Таквите парфеми нема да остават загушлив облак кој ќе ги оптоварува нашите ноздри, а ќе се задржи доволно долго време на кожата. Како секоја година, па така и оваа, брендовите претставија многу нови мириси со интересни мирисливи ноти кои додека го чекате летото ќе ве потсетуваат на безгрижно одмарање под сонцето.

Доколку не сте сигурни кој да го одберете, погледнете ги нашите најнови предлози за најновите мириси за 2019. година.

Miu Miu Twist Eau de Parfum

Chloe Nomade Eau de Toilette

Hermès Un Jardin Sur La Lagune

Mon Guerlain Bloom of Rose Eau de Toilette

Moschino Toy 2 Eau de Parfum

Prada Candy Night Eau de Parfum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber