За овој луксузен аксесоар треба да издвоите милиони: Како изгледа најскапиот часовник на светот?

4 август, 20190
3

На аукцијата која ја организираше куќата Sotheby’su London, часовникот Space Traveller од брендот George Danielsдостигна рекордна цена од 4,6 милиони долари.

Ваквата цифра, овој луксузен предмет го постави на самиот врв на листата на најскапи продадени часовници во Англија некогаш.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber