Необична ситуација

4 август, 20190
оса

Луѓето често прават луди работи без да размислуваат за последиците, па така овој млад човек во ова видео се стави во опасна ситуација.

Млад човек од Чикаго налетал на опасен инсект – оса убиец, која е многу опасна.

Карактеристична е по портокаловите крилја и силниот убод, а тие ослободуваат отров што може да предизвика сериозни и фатални реакции кај луѓето. И покрај ова, овој млад човек ја пушти осата да слета на неговото лице.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber