Работник во аква парк се опијанил, па им приредил цунами на присутните!

4 август, 20190
a

На интернет се појави видео кое совршено покажува како неодговорноста на некои луѓе на работа, без оглед на нивната професија, може да има големи последици, како и за вработените така и за другите. Во аква паркот лоциран во градот Јанбијан, забавата на посетителите нагло заврши со неочекувано „цунами“.

Имено, операторот кој работи на еден од базените со посебни атракции, како што се вештачки бранови, се напил и ја зголемил големината на брановите до максимум. На видео се слуша врескање, а повеќе луѓе се повредени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber