Зошто Brigitte Macron се сретна со Emmа Watson во Париз?

21 февруари, 20190
1222222222

Првата дама на Франција одржа состанок за правата на жените.

Актерката Emma Watson отпатува во Франција за да се сретне со првата дама Brigitte Macron и претседателот Emmanuel Macronom во рамките на Првиот совет на земјите од G7.

Emma веќе неколку години е амбасадор и се бори за правата на жените, а за неа oва беше пособено важен повик. Средбата се одржа во Елисејската палата. Исто така беа присутни активисти од различни земји, добитници на Нобелова награда, Nadia Murad i Denis Mukwege.

Emma е активист во борбата за женските права од 2014. година. Таа е исто така амбасадор на специјалната социјална кампања HeForShe – ги повикува мажите да ја прифатат родовата рамноправност и да се борат за неа. Таа се појави во креација на дизајнерката Alexe Chung.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber