6-те најслатки тетоважи на познатите личности

21 февруари, 20190
tattoo

Да, малата тетоважа може да предизвика голем удар, тоа го научивме на примерата од Лејди Гага, која нè поттикна да ги истражиме другите мали холивудски тетоважи (a ги има многу). Ова е нашиот избор …

Kaia Gerber

Нејзината тетоважа е инспирирана од сликата на Пабло Пикасо од 1949. година, на која е прикажана гулабица и женско лице и го симболизира на мирот во светот.

Kylie Jenner

Кајли има истетовирано фонетската форма на зборот „sanity“, што би значело присебност, односно ментално здравје. Таа рече дека често и се чини дека живееме во луд свет, а тетоважата и служи како потсетник дека треба да остане цврсто на земјата.

View this post on Instagram

All red. @bangbangnyc

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

Brooklyn Beckham

Како најстарото дете во семејството, Brooklyn одлучил да го тетовира годините на раѓање на неговите браќа и сестри. Слатко, нели?

View this post on Instagram

@mr.k_tats

A post shared by 🇬🇧 (@brooklynbeckham) on

Bella Hadid

Bella има мали ангелски крилја на зглобовите, кои одговараат со ангелските крилја што ги носи на Victoria’s Secret.

View this post on Instagram

🕊@bellahadid

A post shared by c/s ∴jon✞boy∴ p/v (@jonboytattoo) on

Kendall Jenner

Истиот уметник кој и ги тетовирал крилјата на Bella, Кендал, пијанa одлучилa да тетовира „meow“ во внатрешноста на усните.

View this post on Instagram

meow @kendalljenner #jonboytattoo

A post shared by c/s ∴jon✞boy∴ p/v (@jonboytattoo) on

Demi Lovato

Најслатката од сите, како шеќер, за крај ја оставивме оваа едноставна тетоважа на Demi Lovato. Смајлито на малиот прст за секогаш добро расположение дефинитивно го заслужува нашиот лајк.

https://www.instagram.com/p/BI0-PJwD49c/?utm_source=ig_embed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber