Овие 3 шопинг грешки ги направила секоја жена

21 февруари, 20190
f

Не постои жена која не обожава шопинг, особено кога ќе дојде времето на попусти. Токму затоа што во тој момент сè што гледаме ни се чини и потребно, често правиме шопинг грешки поради кои се каеме. Ова се најчестите шопинг грешки кои секоја од нас ги направила барем еднаш:

1. Купување во друштво

Вистински шопохолик знае дека за време на купување може да се потпре само на себе. Ниту една жена не сака да ѝ се наметнува мислење за тоа што треба или не треба да купи. На крајот на краиштата, сите имаме барем едно парче што нашите другарки нè натерале да го купиме, а ние никогаш не сме го облекле.

2. Чување на непотребна облека

Пред да одлучите дека ви е потребна нова гардероба, размислете на тоа дека вашиот плакар е полн и дека повеќе немате каде да ги ставите „крпчињата“. Одвојте еден ден и организирајте и преуредите ја вашата гардероба, и ги исфрлите ги сите работи што не ги носите, за да направите простор за нова облека. Облеката која не ја носите, доколку е зачувана, можете да ја донирате во добротворни цели и на тој начин да направите добра дело.

3. Не купувате облека што веќе ја имате

Чудно, но на ова правило се придржуваат многу жени. Сепак, време е да го смените тоа. Можеби вашите омилени фармерки веќе не се за носење, зошто тогаш да не купите купите нов пар. Ако нешто добро ви стои, не е погрешно од време на време да ја дополните својата колекција со ново парче.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber