10 дестинации како од приказна во Европа кои не се толку познати

10 јули, 20200
The wooden buildings of the ancient Russian architecture

Тие навистина одземаат здив …

Има ли подобар начин да се истражи Европа од тоа да се откријат нејзините прекрасни, скриени богатства, и знаеме дека има многу од нив. Значи, повеќе од Лондон, Рим и Париз, ви предлагаме да истражите некои од овие фасцинантни места кои можеби не сте ги познавале.

Листата е составена, секако, од земјите кои инаку се дел од туристичката дестинација, но проблемот или приоритет лежи во фактот што повеќето посетители одат исклучиво на туристички локалитети и на тој начин ги пропуштаат местата кои го одземаат здивот со својата убавина.

На пример, Метеори се необично место во Грција кое вреди да се посети поради убавината, како и чудната локација на која се наоѓа. Неоткриено богатство се местата Динант и Лофотен лоцирани во Белгија и Норвешка. Местото што изненадува со убавините и градбите е Кижи, кој се наоѓа во ладната Русија.

Затоа, немојте да се колебате, туку одете на пат каде ќе ги истражувате местата што нема да бидат пренатрупани со туристи и ќе уживате во посебната убавина.

Burano,Италија

Alberobello, Италија

Dinant,Белгија

Civita di Bagnoregio, Италија

Meteori, Грција

Lofoten, Норвешка

Sintra, Португалија

Kizhi, Русија

Skye, Шкотска

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris