16 фотографии што сигурно не сте ни претпоставувале дека можат да бидат “верни за очи”! Е тоа е природа!

4 август, 2020
Annotation 2020-08-03 215953

На природата никогаш нема да и се потрошат начините да не изненадува, а во прилог на тоа оди и галеријата Bright Side од која некои од фотографиите би можеле да ве остават без зборови.

 1. Облак во форма на хеликоптер

r/mildlyinteresting - I saw a lenticular cloud over a cumulus cloud that made it look like a helicopter

 1. Светкав песок

 1. Езерото Бариеса во Калифорнија

Morning glory spillway

 1. Прашински вртлог

 1. Албино крокодил

 1. Двојно виножито

 1. Плантажи ориз

Yuanyang Rice Terraces : News Photo

 1. Албино горила

"Snowflake" unique captive Albino Gorilla in Barcelona, Spain in December, 1996. : News Photo

 1. Природна светлост во Финска

View this post on Instagram

Amazing lightpilars above Sallatunturi 15/1/2019

A post shared by Ruben Weytjens (@rubenweerman) on

 1. Кое е вистинското сонце?

 1. Паридолија

 1. Ледени блокови кои се формираат илјадници години

Amazing nature

 1. Езерото Devil’s Bath во Канада

What an amazing lime green colour - The Devil's Bath at Wai-O-Tapu thermal area near Rotorua

 1. Рак со сини очи

Hermit crab asia (Paquroidea) : News Photo

 1. Огромна медуза

Nemopilema Nomurai : Stock Photo

 1. Најстрашното дрво во Британија

Britain's Scariest Tree? : News Photo

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris