Вмимавајте!! Видете кој знак “позеленува” од ЉУБОМОРА!! Можеби сте и Вие во овој кош ;)

4 август, 2020
дџцвфгф

Овен (21 март – 20 април)

Кога е љубоморен, тој станува „друго човечко суштество“. Тој не е често љубоморен и затоа не знае како да управува со тоа. Тој станува посесивен и, ако се обидете да го надминете, тој ќе се обиде да се одбрани со тоа што ќе ви покаже дека не сте во право.

Бик (21 април – 20 мај)

Кога Бикот е љубоморен, тој се обидува да го задржи за себе, бидејќи не му се допаѓа тоа чувство. Во тој случај, може да забележите негови прекумерни реакции и побизарно однесување. Сè ќе изгледа сомнително за него. Тој ќе размисли за сè и ќе се обиде да открие што правите цел ден, без да размислува за себе.

ХОРОСКОП: Како реагираат хороскопските знаци во налет на љубомора

Близнаци (21 мај – 21 јуни)

Близнаците ќе инсистираат долго време да ја сокријат љубомората што ја чувствуваат затоа што веруваат дека ако навистина зборуваат за тоа со вас, нивниот страв ќе биде целосно оправдан и дека навистина постои причина за љубомора. Како дете, тие целосно ќе го копираат вашето однесување, а во исто време нема да бидат комуникативниот партнер на кој сте навикнати.

Рак (22 јуни – 22 јули)

Тој може да држи предавања за пасивно-агресивно однесување, што во последно време е толку модерно. Во исто време, тој ќе дејствува како поделена личност. Од една страна, тој ќе ви каже дека не му е грижа ако излезете во петокот навечер, а од друга страна, тој ќе се премисли и ќе се обиде да го монополизира вашиот интерес. Тој дури и ќе биде љубоморен на она што го сакате.

Лав (23 јули – 23 август)

Од посветен и нежен, тој одеднаш ќе се претвори во груб и далечен. Тој ќе ги покаже сите свои чувства. Го губи својот ум секогаш кога ќе се појави контроверзен проблем; тој ќе плаче, ќе ве обвини дека не го сакате, и тогаш ќе се олади. Можеби ќе сака сето тоа да го покрие со лага, или може да се однесува незрело.

Девица (24 август – 22 септември)

Таа се обидува да покаже дека не се грижи, но сепак се грижи. Кога е љубоморна, таа се повлекува во ќош и се бори да го реши самостојно, пред да признае сè. Се разбира, во таков случај, таа „собира многу повеќе работи што и’ пречат “, па кога ќе ги открие, го шокира соговорникот кој се прашува зошто не ги кажала толку долго.

Вага (23 септември – 22 октомври)

Вага користи љубомора за да се приближи до вас. Таа верува дека кога ќе ви покаже колку е подобра од кој било друг што ве интересира, таа ќе престанете да ги правите работите за кои е љубоморна. Таа има предвид дека вие треба да бидете виновни за нејзината љубомора. Значи, на почетокот, таа ќе биде многу грижлива кон вас, и ако тоа не функционира, таа ќе оди во другата крајност и ќе флертува со „сè што се движи“.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 АПРИЛ! – Струмица Денес

Шкорпија (23 октомври – 22 ноември)

Таа чека да се налути, што, во нејзиниот случај, е многу лесно и брзо. Таа може да падне во параноја на замислување на нештата без никаква основа, но поентата е дека мора да научи да ги контролира своите емоции. Покрај тоа, тие ќе станат уште поинтровертирани и сомнителни.

Стрелец (23 ноември – 21 декември)

Стрелецот не поседува ништо полошо од љубомората, затоа што преку тоа сфаќа дека тој сè уште е „заљубен“, што го ограничува чувството на слобода што му е потребна како човечко суштество. Отпрвин, тој нема да го признае тоа, но кога веќе не може да го негира, ќе се обиде да се преправа за да ја намали неговата важност и да го направи својот партнер „безвременски“.

Јарец (22 декември – 19 јануари)

Негодувачкиот господар ја изразува својата љубомора со горчливи коментари за љубовта, романтиката и врските. Неговото сомневање расте, тој се обидува да ве изнервира за да види што криете од него и тој престанува да се грижи и наводно престанува да се мачи за вашата врска. За да го извадите од таков застој, ќе ви треба бесконечен напор.

Водолија (20 јануари – 19 февруари)

Не сака да биде љубоморна, затоа што љубомората доаѓа како чувство што е спротивно на сè за што се залага: слободна љубов и среќа. Тој има огромен талент да го убеди партнерот дека не му пречи ништо што навистина му пречи, и кога ќе одлучи да ве изгуби и да ви ја уништи врската, ќе биде помирен од кога и да било.

Риба (20 февруари – 20 март)

Рибата става крај на термините „несигурност“ и „чувствителност“. Кога се љубоморни, тие го дуплираат чувството затоа што ќе мислат дека треба да се натпреваруваат со некого заради вашата љубов. Покрај тоа, тие чувствуваат дека другиот партнер можеби не е толку „добар“ за вас, па затоа мислат дека треба да барате љубов со нив.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris