2 симптоми кои ќе ни помогнат на есен да го разликуваме корона вирусот од сезонскиот грип

6 август, 2020
корона

Корона вирусот е кошмар на секој хипохондрик – можете да го добиете во секое време и не знаете како ќе реагирате на него, бидејќи опсегот на можни реакции е неверојатно широк.

Се проценува дека секое петто лице би можело да биде асимптоматски случај, но има извештаи за инаку здрави лица кои развиваат компликации опасни по живот.
И дека ќе бидеме уште позбунети во есен и зима е потврдено од фактот дека ковид предизвикува симптоми слични на сезонскиот грип.
Но, еве како можете да ги разликувате.
Главните симптоми на ковид се треска, континуирана кашлица и губење на чувството за мирис и вкус.
Како и да е, вашиот лекар ќе се сомнева во ковид ако развиете некој од невообичаените знаци на предупредување, како што е осип на кожата, сè до резултатите од тестот.
Црвенилото, чешањето и чешањето на прстите и прстите може да бидат предупредувачки знак.
Во една неодамнешна студија, истражувачите понатаму се обидоа да го испитаат овој симптом и на тој начин откриле дека од 11.546 субјекти, 17 проценти од ковидните позитиви имаат осип како прв симптом.
Од друга страна, друг начин да се разликува сезонскиот грип од ковид е гастроинтестинални проблеми како што се дијареја, повраќање и болки во стомакот, за кои се пријавени повеќе од половина од заболените во Кина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris