5 грешки кои сите ги правиме во бањата!

21 април, 20200
8

Грешки? О, да! Се разбира, никој не е совршен и секој прави грешки понекогаш , a многу често не знаејќи. Овие грешки во бањата се случуваат на секого од време на време. На пример, дали го чистите одводот веднаш откако ќе ја измиете косата? Како и да е, имаме неколку совети за вас…

Не го исчистивте одводот?

Некои од нас мијат косата скоро секој ден. И едно е јасно: Секој ден оставаме малку коса во бањата. Затоа се собираат многу влакна во одводот. Освен ако не исчистиме веднаш, не чека насобрано многу коса. Одвратно! Затоа, по секое миење на косата, паднатата коса треба да се отстрани и да се исчисти одводот.

Нозе преполни со ранички

Летото се приближува, ние ќе ги изложиме своите голи нозе на свеж воздух и ќе се обидеме да добиеме барем малку боја. Но, ако сакаме да покажеме голи нозе, треба прво да се погрижиме за нив! Треба да внимавате на вашиот жилет, да го менувате редовно и да внимавате на квалитетот кога го купувате.

Отворање прозорец

Дали секогаш размислувате дали треба да отворите прозорец после бањање? Поточно, пареата генерирана за време на тушот фаворизира формирање на габи. Затоа, секогаш треба да го отворите прозорецот барем кратко време по туш. Свежиот воздух и онака е секогаш добар.

Сите знаеме дека во нашите тоалети има доста бактерии.

Особено кога ќе ја пуштиме водата во веце школка. Тогаш бактериите се шират низ целата бања, освен ако не ја спуштите даската на тоалетот пред да пуштите вода! При секое пуштање на вода, бактериите се во воздухот. Затоа внимавајте!

Заштита од сонце

На вашата коса и кожа им треба заштита од сонце додека сте надвор, а за ова треба да мислите пред да ја напуштите куќата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris