5 работи во домот кои се понечисти од даската за ВЦ- ова бара редовно чистење и дезинфекција!

5 август, 20200
чистење

Ова се убедливо најнечистите работи во домот:

Сунѓер за миење садови– бидејќи задржува преку 300 видови бактерии на себе, препорака е сунѓерот да го менувате секоја недела.

Мијалник и одводни цевки– еднаш месечно детално чистете ја цевката со оцет, врела вода и сода бикарбона.

Даска за сечење месо– доколку имате машина за миење садови, ставете ја даската на стерилизација.

Мобилен телефон– не заборавајте секојдневно и повеќепати да го пребришувате мобилниот телефон со памучна крпа натопена во алкохол.

Далечински управувач– барем еднаш дневно пребришувајте го далечинскиот управувач со алкохол.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris