Актерите откриваат детали за секс-сцените: „Ставам влажен сунѓер меѓу нозете“

16 август, 20200
10948973095f378de1b01cf222090009_v4_big

Холивудските актери користат различни методи за да ги направат снимањата на жешките сцени што е можно попријатни, а некои од нив се откриени во јавноста.

Снимањето на секс-сцените скоро секогаш носи доза на непријатност, а актерите прават сé за да се опуштат и да делуваат природно на еротски сцени што е можно повеќе.

Филмот „Fifty Shades of Grey“ е полн со експлицитни секс-сцени, а главниот актер Џејми Дорнан откри како се „заштитил“ за време на снимањето за да не се видат неговите интимни делови.

  • Вашите интимни делови се непроменети ако ги заштитите и ги ставите во ќеса со месо боја. Сè ставам внатре и го прицврстувам. Тоа е многу чудна работа што ја правите секој ден, изјави тој за GQ.

Мајкл Фасбендер со години пробувал неколку различни методи. Снимајќи ги сцените со Кира Најтли во филмот „A Dangerous Method“, парот бараше храброст и самодоверба во алкохолот.

  • И двајцата бевме многу нервозни за тие сцени затоа што навистина не е пријатно. Фасбендер е апсолутно прекрасен – пиевме неколку голтки вотка пред да ја снимаме сцената и неколку чаши шампањ после тоа”, рече таа.

Но, Мајкл сметаше дека неговиот најдобар метод е да кажува шеги за да се направи атмосферата што е можно порелаксирана.

  • Вие кажувате шеги и се обидувате да ги направите работите што е можно поопуштено, затоа што да бидеме искрени, сакате да влезете внатре и веднаш да започнете да снимате вакви сцени за да завршите што е можно поскоро, објасни актерот.

Неодамна, продуцентите на серијата „Normal People“ ангажираа таканаречен координатор за интимност да им помогне на Дејзи Едгар-Џонс и Пол Мескал за време на снимањето на нивните сцени под јорганите.

  • Се работеше за создавање вистинско пријателство со Пол, за да можеме да си веруваме едни на други, рече Дејзи. Добитничката на Оскар, Оливија Колман, користеше необична бариера помеѓу нозете за време на интимните сцени во филмот „The Favorite“.
  • За да избегнете нешто што не би сакале, затоа што се снима под чаршафи … ја прашав шминкерката дали ќе ми позајми сунѓери. Го навлашнив со вода и го ставам меѓу нозете. Мислев дека така сé ќе биди добро, рече Оливија.

Кејт Винслет имаше поинаков трик. Наместо нејзиниот партнер, Кејт скокала на пилатес топка додека ги снимала секс сцените во филмот „Romance i Cigarettes“.

Додека таа го правеше тоа, таа не се осмели да се насмее, па ѝ реков да стави вода во уста за да го спречи тоа, рече режисерот на филмот, Џон Туртуро.

Но, сите актери се согласуваат за една работа – сцените на снимањето секс се незгодни, но исто така и неизмерно забавни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris