Амбиент кој е комбинација на егзотизам, луксуз и прекрасна естетика: Висечките градини на Бали- вистински рај на Земјата

23 август, 2020
visece-baste-balija-raj-na-dohvat-ruke (4)

Висечките градини на Бали, се кријат среде индонезиската џунгла и претставуваат вистински рај, до кој може да се стигне со авион…

Полињата со смарагдска флора и ориз ја прават дестинација постојано да привлекува патници од целиот свет. Тие се оддалечуваат од масовниот туризам и им нудат на сите свои гости ексклузивно и навистина луксузно искуство, во рамките на нивните 44 вили, опкружени со орхидеи и дрвја, со целосна автентичност и интимност.

На кратко растојание од одморалиштето, кое гледа на реката Ајунг и храмот Далем Сегара, е Пеанган. Волшебната панорама, која зрачи со посебна енергија, ја обликуваат мали вили, од кои секоја има свој инфинити базен. Сепак, вистинската вредност на одморалиштето лежи во нејзината близина на џунглата на Убуд. Градините на одморалиштето се спојуваат со густата индонезиска шума и нејзината исклучителна флора, така што возбудените и немирни мајмуни често завршуваат како уживаат во терасите на приватните вили.

Секој стан и зграда што постои тука е создаден со користење на локални техники, па дури 700 занаетчии учествуваа во овој проект, создавајќи амбиент кој е комбинација на егзотизам, луксуз и прекрасна естетика.

Riverside, Panoramic, Majestic – апартманите на ова одморалиште ќе ве маѓепсаат со својата понуда, престиж и луксуз. Бањата, со својата специјална опрема, ќе ви овозможи да ја надополните вашата енергија и да се потопите во оаза на мир и релаксација. Во неговиот централен дел, таа содржи terazzo када, која може да биде украсена со ливчиња од орхидеи.

Покрај прекрасните станови, ова одморалиште ќе ви овозможи да создадете незаборавни спомени со своите квалитетни услуги и активности. Меѓу другото, голем дел од одморалиштето е посветено на балиската гастрономија. Во срцето на Далем Сенгра, го има најубавиот базен на Светот, каде можете да уживате во прекрасен ручек, а потоа, можете да ја поминете вечерта во висечките градини. Ние нудиме часови за готвење, каде што ќе ја совладате уметноста на Улекана – суштински инструмент на балинската кујна.

Покрај гастрономијата, духовноста и благосостојбата се главните столбови на програмата на ова одморалиште. Ако ги посетите храмовите Мангку и Падмасана, ќе можете да се ослободите од негативните енергии, додека часовите по јога и бањата целосно ќе ве ресетираат и подмладат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris