Базен во Италија каде водата е секогаш совршена за пливање

16 август, 20200
Annotation 2020-08-16 212356

Не е ни чудо што базенот постојано се одржува на удобна температура од 33 степени. Покрај тоа, особено е задоволство да се плива во него кога околината е под густ слој на снег.

Skypool е името на зачудувачкиот бесконечен базен и големите атракции на хотелот Alpin Panorama Hubertus во Валдаори во Јужен Тирол, Италија.

Овој базен е долг 25 метри, широк 5 метри и има длабочина од 1,3 метри. Се искачува на висина од 12 метри и се вклопува совршено со околината, така што кога сте во него, се чувствувате како да лебдите помеѓу небото и земјата.

Тој нуди неверојатен поглед на Доломитите и на Ветрет ди Рис. Skypool се простира во склоп на паркот кој има површина од 5.000 метри квадратни, а покрај хотелот, ќе најдете и спа центар со јужнотиролска сауна и турско купатило.

Бидејќи хотелот е близу до популарниот ски центар Кронпалац, исто така е исклучително популарна дестинација во зимските месеци. Не е изненадувачки, базенот постојано се одржува на удобна температура од околу 30 Целзиусови степени. Покрај тоа, особено е задоволство да се плива во него кога околината е под густ слој на снег.

Поради атрактивноста на базенот, но и самата локација, ова место е исто така многу популарно за фотографирање и споделување на Инстаграм.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris