„Бев интимна со неколку мажи, но никогаш не доживеав сексуално задоволство“

18 август, 2020
shutterstock1170365263-830x0

“Се прашувам дали тоа е заради мојата анксиозност, односно големата желба да се бидам добра?”

Таа има 18 години. Во последните две години спиела со четворица мажи, но никогаш не доживеала сексуално задоволство …

  • Проблемот не е во тоа што партнерите беа лоши. Напротив, некој дури пробаа сè што е можно да ми помогнат, но јас никогаш не успеав да доживеам климакс, ниту вистинско задоволство – ја започна исповедта девојката која сакаше да остане анонимна.
  • Никогаш не сум била во можност да достигнам кулминација. Доживував голема возбуда, но тоа се смирува непосредно пред крајот. Тоа е како да имам ѕид. Се прашувам дали тоа е заради мојата анксиозност, или поради големата желба да бидам добра?
  • Честопати мислам дека нема ништо што можам да направам правилно или доволно добро. Дури и кога сум полна со самодоверба, или кога се чувствувам целосно опуштено, нема разлика. Мојата самодоверба е уништена и не знам што да правам кога станува збор за задоволување на другите, како и самата себе. Нешто не е во ред со мене или? Таа прашува.

Одговор: Сигурно не сте „расипани“.Тоа што не бевте во можност да уживате во сексот со партнерот, тоа е честа појава, особено на ваша возраст.

Нам ни се чини дека очекувате многу од себе – како да треба да постигнете во прифатлив сексуален цел, одредено ниво на задоволство, врска со партнерот, но се е убавокога не уживате во тоа.

Развивањето и управувањето со вашите сексуални реакции е долгорочен процес на учење, полн со обиди и грешки. Погледнете се во целост. Не се занесувајте во интимни односи ако не сте опуштени и ако навистина не сакате. Дури и ако го започнете делото, не дозволувајте тоа да продолжи ако не се чувствувате безбедно, психички и физички возбудени. Инаку, постапувате против вашите емоции и тоа може да доведе до проблеми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris