Безмилосна е кон него- Меган Маркл не сака ни да слушне за својот татко

13 август, 20200
116470037_301872220892768_2451932422708809620_n-660x450

Откако Меган Маркл и нејзиниот татко Томас постојано ги исполнуваа страниците на озборувачката колумна со нивниот конфликт, настана затишје од неколку месеци. Да потсетиме, во фокусот на настаните поврзани со заминувањето на Меган и Хари од кралските должности, беше лансиран документарецот „Томас Маркл: Мојата приказна“, во кој Томас ѝ зададе уште еден во серијата прилично ниски удари на својата ќерка. Во него, тој откри невидени фотографии и снимки од детството на Меган, против нејзината волја, додека Канал 5, на кој се емитуваше овој документарен филм, му даде на таткото на Меган огромна сума пари за тоа. Да ги влоши работите, во истиот документарен филм, Томас отворено вели дека не му е грижа за Меган и Хари и дека сака само пари од нив и смета дека тие му должат.

„Кралското семејство ми должи пари, Хари ми должи пари, Меган ми должи пари. За она што го поминав треба да бидам награден. Мојата ќерка ми рече дека ќе се грижи за мене кога ќе остарам. Сега сум постар, имам 75 години и време е некој да започне да се грижи за тато“, рече Томас во документарецот без срам. Тој додаде дека нема намера да престане да заработува на сметка на својата ќерка и да им продава приватни фотографии на папараците.

И, кога се запрашавме дали Томас и Меган пронашле начин за помирување, странските медиуми ни донесоа информации дека сепак не нашле. И покрај сето тоа, братот на Меган – Том, јавно побара од Меган да го повика нејзиниот татко и да разговара со него, а сега дознаваме дека самиот Томас се обидува да стапи во контакт со својата ќерка уште од април, кога Меган, Хари и Арчи дојдоа да живеат во Лос Анџелес. Но, Меган одбива каква било комуникација со него.

Секако, познато е дека Меган се потрудила да го контактира нејзиниот татко кога во последен момент објави дека нема да дојде на нејзината венчавка со Хари да ја однесе до олтарот. Само од медиумите дозна дека тој имал срцев удар во тоа време, а и таа и Хари тогаш му понудиле на Томас не само финансиска, туку и здравствена заштита и врвен квалитет, што го уживаат само припадниците на елитата. Тој дури и не сакаше да го слушне тоа туку продолжи да ја клевети Меган во медиумите.

View this post on Instagram

Now you scared of royalty 🌸

A post shared by Thomas Markle (@thomas_markle_official) on

Сега се чини дека се покајал, но Меган, која е склона кон „палење мостови“, не сака да чуе за него. Според таблоидот „US Weekly“, Меган четири месеци не одговарала на повиците и пораките на нејзиниот татко, додека Томас очајно испраќал писма, но според извор за споменатиот медиум, тие сеуште стојат неотворени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi