„Мастурбацијата предизвикува карцином“: Бизарните совети од часовите за сексуално образование се како хорор

13 август, 20200
99044882-3cf5-4127-adea-db531627030f

СЕКСУАЛНОТО ОБРАЗОВАНИЕ во училиштата сè уште е тема околу која се дебатира дали да се воведе, но кога ќе ги слушнете сите глупости што овие луѓе ги слушнале за време на сексуалната едукација, ќе Ви биде јасно дека и на едукаторите им треба едукација.

Тимот во Редит ги сподели најлошите работи што им беа кажани за време на нивната сексуална едукација во средно училиште, а некои се толку чудни што може да ја изгубите желбата за секс.

1. Мастурбацијата го издолжува пенисот

„Мислам дека половина од мојот клас го помина остатокот од денот испробувајќи ја оваа теорија“.

2. Лубрикантот не е потребен …

… ако „мажите правилно ја работат својата работа“.

3. Кондомите се бескорисни

„Ова беше во училиште кое промовираше исклучиво апстиненција. Ни беше речено дека кондомите не се користат статистички во 16 проценти од случаите затоа што имаат мали пори низ кои понекогаш поминува спермата. „Вирусот ХИВ е 100% помал од човечките сперматозоидни клетки. колку често мислите дека тој поминува низ кондомот?““

4. Немој да имате секс …

… затоа што ќе ви падне пенисот.

5. Не можете да забремените за време на менструацијата

„Погрешнооо “.

7. Бизарно видео

„На предавањата за сексуално преносните болести, тие ни пуштија видео во кое некој натопи четка во различни бои сè додека не се создаде неуредна мешавина од бои. Потоа, следеше советот:„ Девојки, не дозволувајте бојата од другите да дојде до Вас “. Часовите по ликовно образование после тоа беа многу интересни.

8. Леплива лента

“Мојот учител зеде две парчиња лента и ги залепи на ракавите, потоа ги симна од ракавите и ги залепи повторно. Со секое повторно лепење на лентата сѐ повеќе влакна се акумулираа од кошулата сè додека не можеа повеќе да се залепат. Таа рече дека парчиња лента претставуваат луѓе кои имаат секс со различни партнери сè додека не се толку емотивно оштетени што не можат да создадат траен однос. Ако имате секс, ќе станете личност која не е во состојба да сака “.

9. Девојка може да забремени ако спие гола до маж

“Сега сум 24 години. Кога започнав средно училиште, наставничката ни рече дека жената може да забремени, дури и ако таа спие гола покрај мажот. Тогаш таа ни рече дека нејзината најдобра пријателка, која никогаш немала секс, забременила затоа што таа се прегрна и бакнувала гола со момчето “.

10. Мастурбацијата предизвикува карцином

„Јас се школував дома и мајка ми ми кажа дека мастурбацијата предизвикува рак затоа што ти во „заносот“ си премногу груб кон тестисите. Сега ми е жал за татко ми“.

11. Дупката е затворена

„Учителот по физичко образование ни рече дека е невозможно да имате секс со девојка која не сака затоа што дупката се затвора.’ Тој заврши во затвор, погодете зошто “.

12. Апстиненцијата е единствениот начин да се отидете во рајот

“Освен ако не сте во брак”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris