Бијонсе го одредува модниот стил за ова лето

1 август, 2020
profimedia-0548268929-725x408

Бијонсе вчера го претстави својот нов визуелен албум „Black is King“, кој за пошироката јавност излезе со видео запис за песната „ALREADY“, во кое RnB ѕвездата го диктира овој летен моден стил, оставајќи го зад себе „вкусот“ на Африка, тропските предели и комплетна лежерност.

Критичари веќе изјавува дека споменатата ѕвезда можеби го издала еден од најдобрите албуми оваа година, а покрај јасни политички и социјални пораки, се издвојуваше стилскиот момент. Модните критичари пофалија се што имаме можност да видиме во нејзините нови видеа.

Албумот е за младите Афроамериканци и нивните семејства кои поминале низ патот на предавство, љубов и самоспознавање. „Black Is King“ е своевидна афирмација на афро-американската култура, чија цел е да се претстави стави значење на овие семејства и да се прослави црнечкиот отпор и култура на сликовит начин“, се вели во официјалното соопштение.

Во продолжение погледнете неколку фотографии од споменатиот спот:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris