Преку говорот на телото откријте дали сака да бидете пријатели или нешто повеќе

1 август, 2020
fwb

Постојат суптилни разлики помеѓу женки и машкипогледи кога некој го проценуваат како потенцијален партнер/партнерка. Мажите често ги гледаат женските гради, облини и лице, а жените во стомачните и главата.

Со движење на очите може да откриете дали и се допаѓате на личноста која ве гледа или не. Дури постојат суптилни разлики доколку тој некој, со вас сака да биде само пријател или сонува за љубовна врска, ова истражуање го кажаа два американски научници Wellesey и Kanasas

Ги анализираа погледите на 105 хетеросексуални студенти, мажи и жени, додека им покажувале фотографии од непознати луѓе од спротивниот пол. Во исто време, тие одговарале дали им се допаѓа или не и дали би биле со таа личност само пријатели или нешто повеќе.

Доколку погледот им бегал низ глава и кај градите, личноста која ја гледал фотогрфијата долго тоа значи дека размислувале за романтична врска , а не само на пријателство. Но ако погледот им бил вперен повеќе во кај нозете и стапалата, тогаш коментираа дека со таа личност би имале само платонски однос.

Заклучокот на истражувањето беше дека мажите кога ги анализираа градите, колковите, но и често се задржуваат на женското лице, во неа гледаат потенцијал за романса Жените долго ќе се фокусираат на стомачните и на лицето на мажот кој им се допаѓа и со нив би имале нешто повеќе од пријателство. Но, ако гледаат само во лицето, а погледот не им бега по неговите гради тогаш сте во зона на пријатели.

– Истражувањата за привлечноста помеѓу луѓето обично поставуваат фиксен собир на карактеристики кои ги прават посакувани. Ова истажување покажува тоа што луѓето го бараат во идните партнери, а тоа зависи од нивните релативни цели- кажува Ангела Бахнс, коавторка на студии и деканот на универзитетот за псхихологија Wellsey, пренесува Reader’ Digest.

24sata

мажи

  1. Не го ја тргаат насмевката од лицето во близина на жената која им се допаѓа. Освен што на тој начин заведуваат и шармираат, со тоа покажуваат колку се радосни во тој момент.

2. Се врткаат како мали деца. Понекогаш како да цртаат со нога по подот додека разговараат со жена за која срцето им трепери или се нестабини. Тоа едноставно е посилно од нив Иако тоа можеби не е класично заведување, на жените тоа им е преслатко.

3.Доколку мажот пробува да ја заведе жената, ќе мафта со рацете повеќе од што треба додека разговараат. Така на некој начин несвесно пробува да даде додатна важност на тоа што го зборува и сака да биде приметен

4.Уште еден знак како пробува да привлече внимание на една жена е тоа што се прави важен. Тогаш ќе стои со исправени раменици за да изглед посилен и помаженствен.Исто така додека седи, нозете ќе му бидат рашрени бидејќи потсвесно верува дека така изгледа по моќно, а неговата маженственост доаѓа повеќе до израз.

5.Со тешка мака ќе се бори со себеси погледот да го задржи во нејзините очи кога некоја жена му се допаѓа. Погледот ќе му бега во деловите на нејзиното тело и нагло ќе го враќа. Заведувањето изгледа слично, но тогаш полека со погедот ќе поминува покрај незиното лице и тело, а очите ќе му бгидат многу сјајни.

Жени

1.Кога се во близина на маж кој им се допаѓа, жените несвесно ги креваат веѓите и насмевката не им се трга од лицето.. Очите им се сјајни.

2.Играње со косата е еден од најпрепознатливите знакови на заведување. Жените во текот на разговорот со мажите, нагло ќе ја помрднат главата, земаат прамен од косата и со прстите си играат. Тоа е сигурен знак дека чекаат да го направите првиот чекор.

3.Во близина на маж кј им се допаѓа, жените се нервозни па често знаат да си играат со накитот. На пример, доколку си играат со ланчето, несвесно пробуваат да го привлечат неговото внимание на своето деколте.

4.На жена на која и се допаѓа некој маж ќе седи покрај него со прекрстени нозе додека прстите на стапалата ќе и бидат усмерени према него. Така на некој начин сака тоуј да обрати внимание и на нејзините нозе.

5.Несвесно му се приближува бидејќи сака да биде што е можно поблиску до него. Доколку седите заедно на маса, нејзините раце ќе бидат најблиску што може, но да не биде сомнително. Во главно ќе бара изговори да биде поблиску до него или случано ќе го допре.

6.Жена која сака да привлече внимание ќе се смее гласно, и ако не разговара со него, а тој е на другата страна на просторијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris