По скандалот, Ким се крие во луксузна вила, во прв ред до морето

1 август, 2020
pjimage-99

Кардашијан моментално престојува во вила, која е во првиот ред  до морето и вреди 790 милиони куни. Домот му припаѓа на претприемачот Санела Дијана Јенкинс, која е родна во Босна и Херцеговина. Дијана ја стави оваа вила на продажба.

По скандалот што го потресе семејството Кардашијан-Вест, реалити sвездата Ким (39) се крие од јавноста. Откако папараците „ја фатиле“ како плаче во автомобилот за време на жестоката расправија со нејзиниот сопруг, раперот Канје Вест (43), Кардашијан избегала во Малибу.

Таа во моментов престојува во вила, која е во првиот ред до морето и вреди 125 милиони долари, или 790 милиони куни. Најверојатно, таа е со сестрите Кортни (41), Клои (36), Кајли Џенер (22) и мајката Крис Џенер (64).

Вилата му припаѓа на пријател на семејството Кардашијан, претприемачот Санели Дијана Jенкинс (47), која е по потекло од Босна и Херцеговина. Дијана ја стави оваа луксузна вила на продажба, но допрва треба да најде купувач.

Куќата располага со четири спални соби, шест купатила, отворен базен, тераса, огромна дневна соба, големи плакари за влегување … Кујната ги содржи сите најнови кујнски апарати, а куќата има и визба за вино.

Од вилата може да се спуштите по скалите до песочната плажа „Paradise Cove“. Исто така, куќата има свои чувари, така што нема „непоканети гости“. Најголемата предност на оваа луксузна вила е тоа што е опкружена со зеленило и соседите не се многу блиски за да гостите можат да уживаат во мирот и тишината.

На имотот има и гостинска куќа која има три дополнителни простории и три купатила.

Бракот на Ким и Вест не е стабилен откако раперот зборуваше јавно за тоа како неговата сопруга сакала да го абортира нивното прво дете. Потоа, тој напиша натписи на социјалните мрежи во кои продолжи да го открива приватниот живот на Кардашијан. Тој исто така рече дека веќе некое време планира да се разведе од сопругата.

„Јас се обидувам да се разведам откако Ким го запозна Меик во Валдорф за реформите во затворскиот систем“, напиша тој на Твитер, но набрзо го избриша тоа кога почнаа да кружат гласини дека неговата сопруга имала афера со раперот Меик Мил (33).

По целиот скандал, кој сè уште е во тек, раперот јавно ѝ се извини на својата сопруга.

– Сакам да и се извинам на мојата сопруга Ким што јавно кажав нешто што е приватна работа. Не ја заштитив така како што ме заштити таа мене. Ким, сакам да ти кажам дека знам дека те повредив. Те молам прости ми. Ти благодарам што скогаш си тука за мене – напиша Канје на Твитер. Откриени се и информации дека двојката не живеела заедно веќе една година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris