„Бил Гејтс го зоздаде корона вирусот“ Осудениот советник на Трамп го шокираше светот

17 април, 20200
tramp

Осудениот советник на Доналд Трамп – Роџер Стоун – рече дека корона вирусот од овој вид најверојатно не е создаден од Кинезите, туку од Бил Гејтс.

The New York Post го пренесе неговото тврдење дека Бил Гејтс можеби бил вмешан во создавање на корона вирусот за да може да стави микрочипови во главите на луѓето и со тоа да може да контролира кој бил и не бил тестиран за „Ковид-19“.

„Дали Бил Гејтс одиграл каква било улога во креирањето и ширењето на овој вирус е прашање за отворена дебата. Имам конзервативни пријатели кои велат дека е смешно, а други велат дека е апсолутно точно “, му кажа Стоун на Пископо, водител на радио-шоуто „Answers“.

Тема во емисијата беше „теории на заговор за пандемијата на корона вирус“.

„Тој и другите глобалисти го користат корона вирусот за промовирање на задолжителна вакцинација и микрочип на луѓето, со цел да се знае дали биле тестирани. Задолжителна вакцинација? Само преку мене мртов!“

 „Пископо,  за време на емисијата, Стоун – долгогодишен советник на претседателот Трамп – го нарече „легенда“.

Гејтс одамна отворен за заговор за подготовка за глобална здравствена криза, како што е оваа предизвикана од корона вирусот, пренесува Интермагазин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber