Бил Гејтс објави страшно предвидување: Ќе умрат уште милиони додека заврши пандемијата

20 август, 20200
сдфсдфдс


„Милиони ќе умрат пред да заврши пандемијата„ Ковид-19 “, рече Бил Гејтс, ко-основач на„ Мајкрософт “ и еден од најголемите светски филантропи, во интервју за Зениа Минтон Бедос, главен уредник на еминентниот британски економист. Повеќето од овие смртни случаи, рече тој, ќе бидат предизвикани не од самиот вирус, туку од неподготвеноста на здравствените системи и економијата да се справат со последиците од пандемијата.

ВИДЕО) Државите и компаниите ризикуваат милијарди во трката за ...

Гејтс се пожали на политизацијата на реакцијата на вирусот во Америка и ширењето на теории на заговор, за кои, тврди тој, ги забавиле напорите за спречување на ширењето на болеста. Но, на среден рок, тој понуди причини за надеж, предвидувајќи дека до крајот на 2021 година релативно ефикасна вакцина ќе биде во масовно производство, а доволно голем дел од светската популација ќе добие имунитет за да престане понатамошното ширење на пандемијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris