Блогерка објасни: Овие се најчестите ГРЕШКИ што ги правиме при ШМИНКАЊЕТО (ВИДЕО)

13 август, 20200
Annotation 2020-08-12 213652

Дали сте запознаени со некоја од нив?

Многу девојки и жени сакаат да се шминкаат.

И мислат дека се одлични во тоа.

Сепак, постојат многу грешки што би требало да се избегнат, но што ако не знаете дека  ги правите.

Блогерката Али Андреа направи цел туторијал за тоа кои грешки треба да ги избегнуваме при шминкањето.

Поточно, таа покажа како идентичните производи можат да предизвикаат сосема спротивен ефект, односно изглед. Се зависи од начинот на кој ги користиме.

Таа ги применуваше производите на себе, со тоа што едната половина од лицето ја нашминка правилно, а на друга ги демонстрираше грешките што најчесто ги правиме и покажа како, всушност, НЕ треба да се прави.

„Се надевам дека не ги направите сите овие грешки“, прокоментира таа на крајот од видеото.

Се надеваме и ние.

Погледнете кои се:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi