БРЕНА „РИКНА“ ФИНАНСИСКИ !? ВО ПРАШАЊЕ СЕ МИЛИОНСКИ СУМИ! Леле, дали е можно ова?

22 август, 20200
767147_5b9bbca8678c4740b30342b60a0a0a67brena1_ls

Пејачката и поранешениот тенисер ја напуштија Србија со приватен авион на 6 јуни и заминаа во Монако, каде започна нивниот одмор од соништата, кој чини богатство.

  • Само летот со приватен авион од Белград до Ница, каде слетаа за да стигнат до Монако, чинеше околу 8000 евра. Тие имаат луксузен стан, затоа не мораа да изнајмат сместување. После неколку дена, Филип им се придружи со сопругата Александра Пријовиќ и синот Александар, а потоа дојде Виктор со својата девојка Сандра Мијаковиќ. И сите дојдоа со приватни авиони. Заедно излегуваа во најелитните ресторани, нарачуваа најскапи вина, јадеа локални специјалитети. Тие често знаеја да потрошат 5000 евра од вечер. Знам дека за некои звучи неверојатно, но кога Живоновиќ започнуваат да јадат и пијат, тие не жалат пари и тие навистина оставаат пари во ресторани – вели соговорникот кој е многу близок со славното семејство.

Тој посочува дека најголем дел од нивните пари наводно отишле на изнајмување јахта со која решиле да крстарат низ Франција, Италија и Хрватска.

  • Нивната јахта моментно е закотвена во Црна Гора, па ја изнајмиле јахтата „Salorenco“ во Монако, која е долга 30 метри од агенцијата „Кеј-Кеј“. Тие ја платиле 240.000 евра. Тие исто така мораа да ангажираат и капетан, на кој му плаќаат 2.500 евра месечно. Боба имаа дозвола да управува со ова чудо, но тие не сакаа да го возат цело време. За паркингот за јахта во Монако платија 1.000 евра, додека во Хрватска и Црна Гора ден во марината чини околу 200 евра. Секогаш кога сакаат да се закотват во пристаништето, тие треба да ангажираат нуркачи за да ја исчистат јахтата од алги и да проверат дали бродот е оштетен. Тие плаќаат 150-200 евра за тоа – изворот ги открива сите детали и додава дека Живојиновиќ имаат и услуга во вилата на водата што им подготвува оброци додека се на отворено море.

Живојиновиќ најпрво ги обиколија Франција и Италија и ги посетија: Кан, Ница, Корзика, Неапол, Бари и Санта Марија ди Лука, а потоа тргнаа за Хрватска. Останаа таму само еден ден, па се вратија во Дубровник.

  • Тие добија полн резервоар со гориво од агенцијата од која ја изнајмиле јахтата, меѓутоа, тие го искористиле целото пред да заминат за Црна Гора, па мораше да достават гориво. Патувале таму три дена, а горивото ги чинело 13.000 евра.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris