Човек роден во овој знак ќе ви подари љубов како од бајка: 4 начини како да го освоите срцето на модерниот Купидон

7 декември, 2020
love-50077811920-830x0

Тој е романтичен, љубезен, пожртвуван и ќе ви ги симне ѕвездите од небото само ако „знаете како да се справите со него“

Не е тешко да се освојат креативни, емотивни Риби, со оглед на тоа што имаат толку силна потреба за врзување.

Сепак, не секој знае како да ја достигне таа „забарикадирана“ страна на нивната личност.

Понекогаш емоционалната чувствителност на мажот Риба може да биде поразителна за многу жени. Ако не можете да му одолеете на неговиот шарм, еве неколку совети како да ја „искористите“ нивната чувствителност, дури и ако е длабоко закопана, за да се поврзете со емотивните Риби.

Научете како да направите маж роден во овој воден знак  да биде опседнат со вас:

1. Одете на прошетка со него во природа

Без разлика дали станува збор за пешачење или одење во парк, машките Риби сакаат да одат во природа. Со Рибите управува планетата Јупитер, што им дава силно чувство за духовност. Многумина наоѓаат духовност во природата, особено Рибите. Во астрологијата, водата е елементот што ги врзува сите аспекти на природата. Природата е нешто што цврсто ќе ве поврзе на духовно ниво. Да не спомнуваме колку Рибите копнеат по убавина… Престојот во прекрасна природа со убава личност несомнено ќе им ги донесе сите посакувани чувства.

2. Прилагодете се

Рибите се варијабилен знак, што значи дека се многу прилагодливи. Рибите прифаќаат дека работите се менуваат, завршуваат и почнуваат одново од почеток. Притискањето на кој било начин ќе направи да се чувствува заробен или изманипулиран.

Покажете дека можете да се прилагодите на променливите околности, а тоа ќе направи Рибите да се чувствуваат пријатно во вашето друштво. Форсирањето никогаш не дало позитивни резултати. Мажот Риби ќе ја цени вашата флексибилност и ќе знае дека вие двајца, како тим, можете да решите сè.

3. Бидете емоционално ранливи

Рибите се воден знак кој има силна емпатија. Ако се соблечете емотивно пред нив, тие ќе ја доживеат вашата искреност како најсексапилна работа – покрај физичката интимност.

Меѓусебната ранливост ќе ве приближи. Тој подобро ќе разбере кои сте и ќе се чувствува пријатно кога ќе сфати дека може да ги сподели своите најдлабоки емоции со вас.

Затворените, емоционално далечни луѓе не се компатибилни со Рибите; човек роден во овој воден знак ќе се чувствува отфрлен ако не го пуштите во вашиот внатрешен свет.

Ако се обидувате емотивно да се поврзете со маж роден во Риби, треба да биде очигледно дека споделувањето емоции е дел од непишан договор.

4. Направете романтичен гест

Рибите ги симболизираат, митолошки гледано, маскираните богови на љубовта Афродита и Купидон. Очигледно претставена од боговите на љубовта, Рибите се склони кон романтичност.

Мажите Риби не очекуваат големи романтични гестови, но сигурно ќе го „соборите од нозе“ ако му подготвите точно она што не го очекува, а во длабочините на душата посакува – романтично изненадување. Како мажи кои се во контакт со своите емоции, Рибите обично не се залажуваат со традиционалните родови улоги.

Значи, ако сте жена што се обидува да го освои срцето на маж роден во знакот на Риби, тој нема да се чувствува срам да преземе одговорност и иницијатива.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit