ЧУДО во Казан: Богородица и Исус се појавија во замрзнато езеро! (ФОТО)

28 декември, 2020
sss


Оваа зима се појавија неверојатни слики во замрзнатото езеро, како што се фреските во манастирот. Станува збор за Богородица со Исус. Верниците се собираат, а сликите за ова чудо се проширија низ целиот свет.

Манастирот Раифски се наоѓа на 27 километри од Казан, и е основан во 17 век. Основана е од монахот Филарет, по смртта на неговите родители, кога тој го донираше целото свое богатство на манастирот Чудов во Москва.

Филарет живеел како монах во овој манастир, а по смртта на патријархот Ермоген, на 12 јануари 1612 година, стана јеромонах и се пресели на југ, покрај Волга.

Богородица му се јави на Филарет во сон и го насочи кон езерото. Тој пристигна во Казан и најпрво живееше во манастирот Спасо-Преображенски, а потоа основаше ќелија покрај реката Суми (Раифско).

Филарет умрел во 1659 година и започнала изградбата на манастирот. До 1689 година, манастирот бил направен од дрво, и бидејќи изгорел по голем пожар, бил изграден нов.

Сликата може да содржи: од надвор и вода
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber