Дали змиите се вртат во круг? Сликата ќе ви покаже дали сега сте под СТРЕС (ФОТО)

9 август, 2020
zmii

Овој вид оптички илузии може да ни даде подобри и побрзи одговори на некои тековни прашања во врска со нашата ментална состојба.

На сликата пред вас има голем број змии кои се вртат или не се вртат во круг, затоа што тој заклучок и набудување зависи од вас.

Професорот Акијоши Китаока од Универзитетот во Кјото, кој инаку е многу популарен на Твитер, со оваа слика напиша дека вашето набудување дава одличен одговор за тоа дали сега сте под стрес.

„Ако круговите воопшто не се вртат, тоа значи дека во моментот сте многу мирна и опуштена личност. Ако се вртат полека, тоа значи дека нешто ве мачи и дека сте под мал стрес. На крајот, ако змиите се вртат во кругови со голема брзина, тоа е сигнал дека сте под голем стрес и дека треба да побарате стручна помош “, напиша Китаока.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris