Докажаниот рецепт на д-р Мендела за губење на тежината: Една чаша од овој пијалок пред спиење ги топи сите масни наслаги!

10 август, 2020
napitok

Овој еликсир ќе му помогне на телото побрзо да согорува маснотии и да го забрза метаболизмот. Потребно е да се пие една чаша, секоја вечер пред спиење, за резултатите да бидат видливи.

Со редуцирана исхрана и овој пијалок, многу брзо ќе се ослободите од насобраните килограми, вели д-р Мендела, која го дизајнираше овој рецепт. Покрај тоа, ќе ви помогне да заспиете побрзо, а познато е дека доволна количина на спиење е многу важна за метаболичките процеси, па дури и за слабеење.

За да се подготви ќе ви требаат:

  • Лажица чај од камилица
  • Сок од половина лимон
  • Лажичка јаболков оцет
  • Половина лажичка мелен цимет

Подготовка:

Направете чај од камилица и додадете ги останатите состојки. Покријте го садот во е сварен чајот и почекајте 10 до 15 минути, по што можете да го консумирате овој пијалок.

Зошто овој пијалок е добар за слабеење?

Камилицата е добро познат природен седатив. Јаболковиот оцет има бројни докажани корисни ефекти врз телото, а едно од нив е брзото разложување на маснотиите во телото. Циметот е уште една моќна состојка во оваа комбинација и многу често се користи за слабеење заради поволниот состав.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris