Доколку сакате да постигнете загарантиран оргазам, ова е позата за вас

9 август, 20200
jan-zhukov-Uk5cY7w2MgM-unsplash-1140x570

После долг и тежок ден, сексот со партнерот честопати е последната работа на вашиот ум, но понекогаш не мора да се трудите воопшто за добро уживање под чаршафите.

Во тој случај, позицијата „лажечи полицаец“ е идеална за вас. Лесно е да се изврши и ветува интензивен оргазам. Оваа поза е всушност слична на кучешката поза, само во овој случај партнерот лежи на стомакот и под карлицата се става перница. Партнерот влегува од позади, а позицијата е поинтимна од традиционалното кучешка.

Ќе ви биде полесно да постигнете оргазам со оглед на тоа што положбата на карлицата поради перницата е идеална за полесно стимулирање на Г-точката. Партнерот може да застане исправено или да се потпира на вас, како што пишува „The Sun“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi