Домашен фризер, педикир и маникир во време на пандемија :) Урнебесна комедија :)

31 март, 20200
Нокти

Жените ширум светот, поради карантинот, не се во можност да посетуваат фризерски или козметички салони, па затоа се принудени сами да ја шишаат и фарбаат косата, но и да ги лакираат ноктите. Некои од резултатите што ги споделија на социјалните мрежи се многу смешни.

Една девојка на Твитер сподели фотографија од многу неуреден маникир и откри дека таа самата ги уредува ноктите.

„Домашен маникир“, напиша таа.

„Четврти ден во карантин, се опив минатата ноќ и ги средив ноктите. Се разбудив со најдолгите нокти досега“, сподели друга девојка.

„Поради карантинот поминав пет часа лакирајќи ги своите нокти. Слободно смејте се“, напиша трета.

https://twitter.com/annal1sa97/status/1242581352203145222

Некои жени избрале сами во карантин да си ја шишаат косата или да ги скратат шишките.

И познатите личности се во карантин кој го користат за експериментирање со косата. Дуа Липа се пофали со шишки.

View this post on Instagram

the new normal

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Пинк се опила во карантин и сама се шишала, како што објасни во видеото.

View this post on Instagram

Quarantine diaries

A post shared by P!NK (@pink) on

Изгледа дека фризерите и козметичарите ќе имаат премногу работа по завршувањето на карантинот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris