Доста ни е од шаренило: Модна инспирација за совршен минимализам

31 јули, 2020
minimalizam

Минимализмот е на врвот на тронот веќе неколку сезони и можеби ви изгледа како лесна задача, но… Сепак, познатите минималисти на Инстаграм навистина ни покажуваат дека осмислувањето едноставна комбинација не е толку едноставно. За да изгледа добро, мора да се состои од квалитетни парчиња облека, додека тајната на добриот стил е во комбинацијата на предимензионални и класични парчиња.

И покрај летото и високите температури, овие девојки остануваат верни на основните и неутралните бои. Дури и ако изберат повесела нијанса, таа сепак останува во пастелната зона и секогаш е без никакви детали. Овие дами знаат да изгледаат префинето во лето, па ги издвоивме следниве комбинации.

View this post on Instagram

Annonce @avnitaly Best of me time📖💚 #avnitaly

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) on

View this post on Instagram

Beach bound 🌊☀️

A post shared by Alexis Foreman (@alexisforeman) on

View this post on Instagram

Pink breeze 🌸

A post shared by Caroline Blomst (@carolineblomst) on

View this post on Instagram

French Riviera? #daily

A post shared by Anouk Yve (@anoukyve) on

View this post on Instagram

Allergic to Monday

A post shared by Leia Sfez (@leiasfez) on

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris