Експертите тврдат: Колку време треба да почекате до ПРВИОР однос и дали апстиненција е ДОБРА?

6 август, 2020
љубов и секс

Логично, сексот не е прецизна механика и сè е индивидуално.

Затоа е тешко да се најдат генерализирани одговори на бројни прашања.

А едно од нив е: Колку време треба да почекате за да го имате првиот секс во нова врска?
Нормално, одговорот ќе варира од личност до личност и останува да ги разгледаме резултатите од истражувањето во кое учествуваа 2.000 лица.

Резултатите покажуваат дека паровите кои чекале барем до петтиот „дејт“ пред да имаат секс, се 35 проценти посреќни од оние што воделе љубов на првиот состанок.
Едно од прашањата кои содаваат дилема е дали доброволната апстиненција и апстиненција од секс до брак е добра или не.

Студијата во која учествувале неколку илјади брачни парови покажа дека колку подолго чекале со секс, толку посилна станувала нивната врска.
Во проценти, паровите кои немале секс пред брак се 20 проценти повеќе задоволни од врската и стабилноста на бракот, отколку оние кои воделе љубов пред брак.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris