Фетиши на кои секој треба да им даде шанса!

28 август, 2020
1efe76ab3909878ef2d291f96f388e9f2f49d5b5_articlemain

Честопати зборот „фетиш“ е поврзан со нешто чудно, настрано, екстремно, но воопшто не мора да биде, и најчесто не е така …

Најчесто се работи за сексуални навики и преференци кои се малку поинакви, позачинети и со тоа повозбудливи, а благодарение на кои сексот не преминува во рутина. Ова се игри што дури и најсрамежливите треба да се осмелат да ги испробаат, на меѓусебно задоволство на нив и нивниот партнер!

Врзување. Игрите кои вклучуваат врзување во голема мерка ја расипламнуваат страста, бидејќи едниот партнер му се доверува и се предава целосно на другиот партнер. Тоа е чувство на потчинетост и предавање на партнерот што најчесто е, моќен афродизијак. Договорете се со партнерот со што ќе се врзете и колку силно, односно одредете ги сите правила.  

Играње улоги. Ова е најдобриот пример за фетиш преку кој можете да доживеете разновидност на фантазии. Може да имате секс со потполен странец, да го „измамите“ вашиот драг, да ја поминете најлудата ноќ со стриптизер, да паднете за шармот на секси доктор, кој внимателно ќе го испита секој дел од вашето тело … Направете обид околу атмосферата, препуштете се на улогата и уживајте во најсексапилното сценарио кое успевате да го замислите.

Костими. Можностите се навистина бесконечни и во никој случај не се ограничувајте само на стереотипните костими на секси собарка или медицинска сестра. Запловете во светот на секси долната облека, халтери, корсети, латекс костими, кожа, чипка … Можностите се навистина бесконечни!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris