ГО ИСЕКЛА ДНОТО НА ПЛАСНИЧНОТО ШИШЕ И ГО СТАВИЛА ВО WC ШКОЛКАТА: Никој не може да поверува што се случило потоа!

23 декември, 20200
801219_5f33dd6b6084476cb0c729b80a0a0a643504d39611894e82a56fa035a2d2c59c690x480_ls

Постојат многу работи со кои секојдневно се бориме, а со кои можевме многу полесно да се справиме. За тоа, потребни ни се само неколку трикови и совети од поискусните кои најдоа одлично решение. Подолу можете да прочитате 5 вакви совети.

Одделете ги чашите без да го изгребете стаклото

Чашите понекогаш можат да се „залепат“ едни на други ако се наредени како на левата слика. Кога ги одделувате, тие понекогаш се изгребани на одредени места. За да го избегнете ова, можете да сипете ладна вода во горната чаша и да ја поставите долната чаша над топла вода. Пареата ќе помогне да се одделат чашите.

Пластични шишиња и тоалети

Дали е запушен вашиот тоалет? Постои едноставен трик кој ќе ви заштеди многу време и пари. Земете пластично шише, отсечете му го дното, ставете нараквици и туркајте го шишето напред и назад како на сликата.

Како да го пронајдете почетокот на леплива лента?

Многу едноставно, на крајот, залепете копче, хартиен клип или нешто слично. Нема да мора да го барате почетокот следниот пат.

Полесно излевање на течностите

Купивте шише млеко за кафе или на пр. масло кое нема посебен дел за полесна употреба, туку само заштитна фолија? Земете вилушка и направете неколку дупки ако се плашите дека ќе истурите премногу течност секој пат.

Како поброзо да го изладите пијалокот?

И ова е многу едноставно. Земете влажна крпа, завиткајте ја околу шишето и оставете ја во фрижидер околу 15 минути. Овој трик ќе го забрза ладењето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi