ГОЛ СТАРЕЦ БРКА ДИВА СВИЊА ОТКАКО МУ ГО УКРАЛА ЛАПТОПОТ: Гледајте го ова на своја одговорност (ФОТО)

21 август, 20200
684378_15761404332072691-1575371345divljasvinjarina-ls_ls

Средбите со дива свиња не се невообичаени во Германија. Неименуван маж се сончал на езеро западно од Берлин, кога една свиња, која е честа појава во германската престолнина, „украла“ од торбата на нудистот и го натерала да трча по неа пред десетици посетители.

Постојат неколку плажи и езера низ цела Германија кои им овозможуваат на луѓето да пливаат или сончаат без облека како дел од културата на телото.

Инцидент се случил на берлински нудистички пикник, кога дива свиња и две младенчиња украле пластична кеса со лаптоп на еден од посетителите на пикникот.

Еден човек, чија торба со лаптоп е украдена од диви свињи, трчаше по нив, а имало околу дваесет посетители на излетничкото место, кои ја гледале дивата свиња која успеала да ги „украде“ неговите работи.

Средбите со диви свињи не се невообичаени во Германија. Минатата година, европската статистичка агенција „Eurostat“ објави дека има околу 150 милиони диви свињи во ЕУ, а 40% од нив може да се најдат во Шпанија и Германија.

Во јануари 2019 година Данска дури започна да гради ѕид од 70 километри долж границата со Германија, во обид да ги спречи дивите свињи да ја преминат границата.

На фотографиите што се појавија на социјалните мрежи, можете да видите гол средовечен човек како трча по дивите свињи.

Ова не е прв пат животните да украдат нешто од луѓето. Откриена е лисица во Берлин, која крадела чевли и влечки на луѓето, кои ги оставале во градините.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris