ПРЕСТРАШНО! Морничав детал на 100-годишна фотографија: Погледнете ја девојката во вториот ред! (ВИДЕО)

21 август, 2020
618881_fotka-krije-tajnu_ls

Оваа фотографија е стара повеќе од 100 години, но во последно време одеднаш стана тема на жестока дискусија на социјалните мрежи.

Дали е навистина дух на оваа фотографија или е само оптичка илузија?

Една жена по име Линда ја објави на Интернет и напиша:

  • Убаво е да се види стара фотографија на баба ми, во времето кога работеше во мелница. Нејзиното име е Елен и таа е четврта од лево, во вториот ред. Татко ми ја чуваше фотографијата со години и сега гледаме дух на неа. Дали и вие го гледате истото?

Внимателно испитајте го рамото на нејзината баба во вториот ред, скроз на десно. Дали забележувате нешто?

Иако малку надвор од фокусот, една дланја е јасно препознатлива. Сите девојки ги држат рацете вкрстени пред нивните тела, така што раката не може да биде на некои од нив.

  • Јас навистина не верувам во духови, но во случајот со оваа фотографија, нешто чудно е во средаина. Сепак, се надевам дека сето ова навистина не значи ништо – тоа е еден од коментарите на социјалните мрежи.

Или пак можеби е всушност Фотошоп?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris