ХАОС!! Општа тепачка во авион на 10.000 метри над Ибица заради не носење на заштитни маски (Видео)

3 август, 20200
ерњерње

Тепачка избувна при летот на холандската компанија КЛМ од Амстердам кон Ибица, кога двајца патници одбија да ги облечат заштитните маски, а тие подоцна беа уапсени. Другите патници помогнале во задржување на двете лица, а истите биле уапсени од шпанската полиција откако слетале во Ибица, пренесува Independent. „Двајца груби патници одбија да носат маски и малтретираа други патници, физички и вербално“, рече портпаролот на КЛМ. Тој додаде дека пилотот ги известил локалните власти за инцидентот по пристигнувањето во Шпанија и дека двајцата патници биле уапсени.


Според него, безбедноста на летот не била загрозена. На сметката на Инстаграм каде е објавено видео од инцидентот се тврди дека еден од оние кои ги направил немирите бил Англичанец и дека пиел вотка. Носењето маски е задолжително на летовите на КЛМ, како и на сите аеродроми во Холандија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris