iPhone се продава за 10.000 долари: Што го прави толку посебен?

17 август, 2020
Annotation 2020-08-17 152918

Секогаш кога има проблем на пазарот, има такви кои се обидуваат да профитираат од тоа.

Како што знаеме, Apple ја отстрани видео-играта Fortnite од својата понуда, така што сега App Store е посиромашна за оваа реализација.

Тие се решија на овој потег заради одлуката на компанијата Epic да се обидат да ги „заобиколат“ правилата и да не им ги исплатат 30% од заработката, што е услов апликацијата да се пласира на App Store. Оние кои веќе ја преземале видео-играта, можат да продолжат да играат, но нема да можат да пристапат до новата содржина во иднина.

За жал, оние што имаат iPhone и немаат Fortnite, ќе мора да почекаат овој проблем да се реши, но ако имате пари за губење, секогаш има решение. Некои „претприемнички“ сопственици на iPhone кои имаат инсталирано Fortnite решија да заработат, па затоа ги рекламираа на eBay.

Така, цените на телефоните кои имаат инсталирано Fortnite се движат до 10,000 американски долари. Не е изненадувачки, ова се случува затоа што се сеќаваме само на уреди што инсталираа Flappy Bird кога се отстрани оваа апликација.

Се разбира, тоа е смешно голема сума пари за секој мобилен телефон, а камоли за видео-игра, но којзнае, може да има купувачи.

И да, уште една работа – Fortnite сè уште е достапен за Android, компјутер, Mac и конзоли, така што има многу алтернативи што луѓето би можеле да ги испробаат пред да потрошат 5.000-10.000 УСД на iPhone.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris