Исповед на ГЕЈ момче: „Се обидувам да бидам со девојки, имав односи со нив, иако користев некои лекови за потенција и полесно е во мрак,“

16 август, 20200
pexels-cottonbro-3693039-1536x1024

Денес, сексуалната ориентација се повеќе се гледа како на право на секоја личност да живее како што сака да живее и да сака когo сака.

Сепак, евидентно е дека сè уште има многу конфликтни на мислења и крути ставови за ова прашање.

На социјалната мрежа за дискусија и размена на различни мислења, „Редит“, 25-годишен млад човек се пожали дека сè уште не се прифатил како геј.

Имено, тој сакаше да чуе од луѓето во коментарите дали мислат дека хомосексуалноста е Божја казна или нешто друго.

„Дали мислите дека да се биде геј е Божја казна или предизвик од Бога да Ве тестира како личност и верник, прашувам од лично искуство, затоа што сè уште не го прифатив фактот дека сум таков?“, Праша младиот човек.

Тој исто така рече дека пораснал во православно и националистичко опкружување, така што заради неговата околина, тој сè уште се обидува да се промени.

„Се обидувам да бидам со девојки, имав односи со нив, иако користев некои лекови за потенција и полесно е во мрак, затоа што фантазирате за други работи“, вели тој.

Тој додаде дека можеби е полесно да има некои карактеристики што би го откриле, но дека никој не знае ниту се сомнева дека е геј.

„Дадов впечаток дека сум „фраер“ во друштвото. Сепак  на моите им давам сигнали дека не сум хомофоб и понекогаш ја бранам геј популацијата во друштвото. Ќе дојде денот кога моите ќе почнат да ми зборуваат за брак, а јас не сакам да го уништам животот на мојата идна сопруга. Моите никогаш нема да ме прифати ваков, затоа што јас сум најмладиот и мамин син “, призна тој.

Младото момче исто така вели дека барал решение во верата, но дека со текот на времето се дистанцирал од религијата.

„Барав решение во верата, но бев тотално ладен од религијата. Јас дури и планирав да одам тајно во некој камп. И кога ќе напишам овде дека сум геј, се тресам. Не сакам да бидам тоа, но јас сум “, заклучува тој.

Голем број луѓе во коментарите го поддржуваа младиот човек, со охрабрувачки зборови да прифатат што е и да го живеат животот како што сака.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris