Како да изгубите 5 килограми за само три дена

24 август, 2020
woman-measuring-stomach-1296x728

Воената диета најмногу се користи за брзо губење на тежината. Бидејќи е создадена уште во 2007 година, воената диета била спас за сите оние безгрижни луѓе кои сакаат да јадат и не размислуваат за последиците, па затоа пред важен настан се држат за глава, затоа што не можат да облечат ништо! Откако дознале дека со воената диета може да се изгубат до 5 килограми за 3 дена, да успеат да влезат во омилените фармерки и да изгледаат убаво , многу луѓе се одлучуваат за оваа диета, затоа што им гори под нивните нозе. Иако воената диета не може да се вклучи во списокот на здрави диети, искуството покажува дека сè уште е меѓу првите 10 најпопуларни диети. Тоа е затоа што дава брзи резултати и не бара скапа храна, додатоци или броење калории. Тоа е толку едноставно што можете да ги најдете сите потребни намирници дури и во ретко опремена селска продавница. Сепак, многу е важно диетата да се спроведува ригорозно, затоа што дури и мала промена во оваа диета може да ве доведе до лоши резултати, или воопшто да нема резултати!

dieta

. Дали воената диета значи и воена дисциплина

Еве што бара воената диета од вас и на што треба да се придржувате:

Следете ја диетата строго! Јадете само според планот! Храната на менито работи заедно за да го зајакне метаболизмот, да обезбеди енергија, да помогне со осцилациите на шеќерот и да започне процесот на согорување на маснотиите.

Нема пауза! Вистинската воена диета се одржува три дена по ред.

Измерете ги килограмите првиот ден наутро и немојте да застанете на вага до четвртиот ден наутро. Мерка и обем. Ако стекнете мускул, нема да бидете полесни на вагата, но ќе изгубите волумен. Волумените се важни за да бидете фокусирани и позитивни. Тежината може да варира непредвидливо. Имајте го ова на ум за да не се разочарате и обесхрабрите.

Нема ужина помеѓу оброците! Никогаш не оставајте ништо за подоцна! Многумина често ја прават оваа грешка, сакајќи да го поделат оброкот на неколку делови.

Без одложување на оброкот! Јадете го следниот оброк точно кога е време. Прагот на толеранција е 10 минути.

Мора да јадете оброци во исто време цело време, дури и ако не сте гладни во моментот.

Физичката активност може драстично да ги подобри резултатите, па затоа се препорачува.

За три дена ќе изгубите до 5 килограми. Некои луѓе велат дека изгубиле повеќе од тоа, други помалку. Секој метаболизам е различен!

После три дена, јадете како што нормално јадете, но не претерувајте!

За многумина, воената диета стана омилен начин за брзо слабеење, па затоа тие прибегнуваат кон тоа многу често. Не преминувајте од крајност во крајност, затоа што ќе доведете до несакани ефекти на диетата. Ако сакате да ја повторите воената исхрана, јадете нормално најмалку 4 дена пред почетокот на новиот тридневен циклус. Може да изгубите и 19 килограми за еден месец, ако строго ги следите овие упатства.

План за диета и мени

Мени за првиот ден

Појадок: Чаша топла пијалок (кафе или чај), парче тост (интеграл е подобар), 2 лажички путер од кикиритки и половина грејпфрут

Ручек: Половина чаша туна, парче тост, кафе или чај.

Вечера: 80 грама секое посно месо или пилешко месо, чаша зелен грав, половина банана, мало јаболко и чаша сладолед од ванила.

dieta 2

Мени за втор ден

Појадок: Јајце, половина банана, парче тост.

Ручек: Чаша свежо сирење, тврдо варено јајце и пет солени крекери.

Вечера: Две топли кучиња (без леб), чаша брокула, половина чаша рендан морков, половина банана и половина чаша сладолед од ванила.

banana

Мени веќе трет ден

Појадок: Кафе или чај со една до две лажички засладувач, пет солени крекери, 26 грама сирење и едно мало јаболко.

Ручек: тврдо варено јајце и една парче тост.

Вечера: Чаша туна, половина банана и една чаша сладолед од ванила.

tuna

Список за купување намирници

Кафе или чај

1 грејпфрут

2 банани

2 јаболка

Wholemeal леб

Путер од кикирики

Јајца

3 лименки туна

Hotешки кучиња

Мало парче месо, ваш избор

Зелен грав: замрзнат, конзервиран или свеж

Брокула

Моркови

Солени крекери

Младо сирење

Неколку парчиња сирење

Ванила сладолед

namirnici

Воената диета не мора да биде здодевна

Факт е дека воената диета има униформа план на исхраната. За оние кои би ја одржувале оваа диета во повеќе наврати може да биде многу опасно (и здодевно!) Да се ​​јаде иста храна цело време. Еве неколку трикови што можат да ви помогнат да го обоите менито на военото дете.

Замена на грејпфрут

За да го замените грејпфрут, измешајте 1/2 лажичка сода бикарбона во чаша вода. Пијте најмалку 30 минути пред јадење и можете да јадете некои други овошја со оброк. Се претпочитаат агруми.

Замена за тост

30 грама сончоглед

1/2 протеински бар

120 мл јогурт со малку маснотии со лажичка ленено семе

150 ml замена на хранлив оброк

Замена на туна

младо сирење

варено пилешко

сирење од тофу

бадеми, кикиритки

семе од ленено семе, семе од тиква

Замена за сладолед од ванила

млеко со вкус на ванила или јагоди (не чоколадно млеко!)

јогурт со малку маснотии со мала количина сецкан овошје

сок од јаболко

Замена за топли кучиња

вегетаријански топли кучиња или топли кучиња соја

скара колбас

кој било вид грав, или леќа (120 грама)

Замена за банана

1 киви, 140 грама папаја или 2 цели кајсии може да се јадат наместо 1/2 банана

Замена на јајца

2 парчиња сланина

чаша млеко

1 пилешки крилја

може да се јаде наместо 1 варено јајце

Замена за младо сирење

60 грама сирење

2 јајца

2 парчиња шунка

Дали е потребно вежбање?

Многу читатели нè прашуваат дали им е дозволено да вежбаат додека се на оваа диета. Одговорот е да! Не заборавајте дека оваа диета ја користат и војниците и знаете дека тие се многу активни во текот на денот. Интензитетот на вежбата ќе го прилагодите на вашата состојба и на “големината”. Ако имате прекумерна тежина, можете да шетате. И тоа е одлично, само продолжете понатаму! Можеби ќе можете да шетате само неколку километри оваа недела, но следната недела ќе биде двојно повеќе!

Ако сте малку помали во големина и сте способни, слободно форсирајте се. Еве неколку примери на вежби за слабеење:

светло трчање

брзо одење

трчање на елипсовидна форма

пливање

завртки за прескокнување

со помош на лента

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris