Како мисли да оди на избори?! Заев призна дека ОБСЕ нема да има целосна набљудувачка мисија.. Се спрема ли изборна манипулација?

12 јуни, 20200
zaev

На денешната прес конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев, а во врска со изборниот процес којшто го најави, призна дека ОБСЕ нема да има целосна набљудувачка мисија.

-ОБСЕ се изјасни дека ќе испратат мисија соодветна на коронакризата не треба да очекуваме полна мисија, но мисија којашто ќе ги заврши своите надлежности, за да може мониторингот процесот да биде завршен, рече Заев.

Заев потенцираше дека тоа е она што тој го очекувал и посакувал, како и тоа дека ОБСЕ најавиле дека ќе им треба брз период за да се позиционираат во државата.

-Лично очекувам за да бидат сите мирни во изборниот процес дека ОБСЕ да ни помогне и од соседните земји, имаме една земја која има 450 луѓе од ОБСЕ, посебно амбасадорите, службите во самите амбасади се набљудувачи, помагачи и верувам дека тоа ќе го завршат, вели Заев.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris