Карлеуша е бесна: Со години се најавува како се разведува од фудбалерот Душко Тошиќ, конечно се огласи

22 август, 20200
47583259-397340251033478-6867069423245665638-n

Контроверзната српска пејачка Јелена Карлеуша неодамна го прослави 42-от роденден.

Таа направи гламурозна роденденска забава на која ќе им завидуваат некои од светските „фаци“.

Сега таа ги нападна српските медиуми, кои, како што вели, напишале: „Нејзиниот сè уште легален сопруг Душко Тошиќ не беше на забавата на Јелена. Фудбалерот во моментов е во Кина поради обврските … ‘

Не ѝ требаше многу време на пејачката да одговори на овие статии на медиумите.

– Дали некогаш сте виделе/​​прочитале дека медиумите постојано нарекуваат нечиј сопруг „ СЕУШТЕ НЕЈЗИН ЗАКОНСКИ СОПРУГ“? Дали некогаш сте прочитале дека медиумите со години јавно „навиваат“ за некој да се разведе, освен во мојот случај? Жал ми е, но за мене е толку БОЛНО што некој психијатар би можел да се справи со детските трауми на уредниците на овие тажни таблоиди – рече таа на Инстаграм.

– Затоа што ОТВОРЕНО ДА СЕ НАВИВА некому да му е лошо и за тоа го користи ВЕСНИКОТ тоа е ПАТОЛОГИЈА – додаде Карлеуша.

Патем, по повод роденденската забава, Јелена ја преуреди својата градина како во бајка, од цветен аранжман со нејзините иницијали, до големи орхидеи кои го украсија дворот.

Носеше бел фустан, кој повеќе откриваше отколку што покриваше и имаше украс на главата, кој потсетува на ангелски крилја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris