Киану Ривс: Денес е модa да се живееш онака како што сакаш. Тоа не е слобода, тоа е глупост!

19 август, 2020
kianu

Ако ги наречеме работите според нивните вистински имиња, животот ќе ни биде многу полесен, вели актерот

Познатиот Киану Ривс не е познат само по неговите улоги во популарните филмови, туку светот го обожава за неговата љубезност и ставови кои не се плаши да ги искаже јавно, иако тие не ги совпаѓаат ставовите на повеќето луѓе во денешно време.

Ви пренесуваме дел од изјавата на Киану Ривс, која медиумите не сакаа да ја објават во тоа време, но која сè уште се слушаше далеку, како мисла на еден од најмудрите луѓе денес:

„Денес, модерно е да се живее онака како што сакате. Таа слобода се нарекува личен избор. Нема рамка, нема предрасуди. Правите тоа што ќе го посака срцето. Таквата имагинарна слобода обично се претвора во баханалија.

 Младите треба да се потпираат на нешто, тие треба да имаат водич. Но, тие исто така мора да имаат ограничувања. Само што е тешко да се живее со нив. Вистината е нешто сосема друго.

 Ако ги наречеме работите според нивните вистински имиња, животот ќе ни биде многу полесен. Баханалија не е слобода. Баханалија е баханалија “.

 Дали се согласувате со Киану Ривс? Споделете со нас во коментарите!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris