Ќе се изненадите: Еве колку се навистина високи балканските пејачки!

10 август, 20200
висина 6

Честопати сте изненадени кога ќе прочитате како светските ѕвезди изгледаат величествено на сцена, а во реалниот живот се многу ниски.

Еве ја вистинската висина на балканските ѕвезди.


Јелена Карлеуша- 178 цм

Долги нозе, стас и висина, ја прават Јелена Карлеуша да изгледа со атлетска градба. Иако познатата пејачка сака да носи високи потпетици, таа својата висина знае како да ја искористи на сцената. И да, не е повисока од нејзиниот сопруг Душко Тошиќ кој има 185 цм.

Лепа Брена-178 цм

Иста висина има и познатата пејачка Лепа Брена, па не е чудно што во една прилика Саша Поповиќ ги спореди.

Сека Алексиќ- 168 цм

Познатата пејачка Сека Алексиќ по висината се вбројува во златна средина. Благодарение на својата висина Сека одлично изгледа и на високи потпетици, но и во рамни обувки кои во последно време често ги користи за да ужива во игрите со своите деца.

Цеца Ражнатовиќ- 173 цм

Светлана Цеца Ражнатовиќ исто така важи за една од повисоките дами на балканската естрада. Без потпетици таа е висока 173 цм. Интересно е што пејачката во една прилика изјавила дека неудобните фустани и потпетици ги користи само за на сцена, додека приватно можете да ја видите во сосема опуштено издание- тренерки, фармерки и патики.

Рада Манојловиќ- 173 цм

Иста висина како и Цеца има и Рада Манојловиќ. Позната е по својата феноменална става и долги нозе, Рада плени со својот изглед.

Гоца Тржан- 160 цм

Со своите метар и шеесет цантиметри , Гоца Тржан изгледа како џебна Венера. Познатата пејачка е уште една од дамите од балканската естрада која докажува дека отровот се служи во мали шишенца.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi