Сакате да имате ТЕЛО како на БАЛЕРИНА? Погледнете ја нивната диета која трае само 10 ДЕНА во месецот

10 август, 20200
225549_shutterstock-711140161_ls

Уметничката диета на руските балерини конечно е откриена. Се заснова на десетдневен пост што се повторува секој месец. Се верува дека со глад, клетките се регенерираат, трошат вишок маснотии.

Исхраната се практикува 10 дена и секој месец. Имате три оброци на ден за тие 10 дена, а тоа е следново:

Првите два дена, јадете само 200 мл кефир со 1 лажичка мед.

Следните два дена, јадете само јаболка во неограничени количини. Можете да ги јадете свежи, да пиете свежо исцеден сок од јаболко, можете да ги печете или варите јаболката.

Следните 5 дена, јадете варени пилешки гради со гарнир. Но, овде, ограничете се да поделите 200 грама пилешки гради на 3 оброци, а можете да јадете варен зеленчук во неограничени количини.

Последниот ден, јадете 50 грама тврдо сирење, и тоа е тоа.

Не заборавајте да пиете големи количини на вода.

Во текот на другите денови во месецот, се обидувате да јадете колку што е можно поздрава храна и да се движите многу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi