Кога ќе наполниш 50 години ќе сфатиш што е вистинска љубов. Таа не е ни приближна до она што си го знаела до сега

13 август, 2020
dfvgb

Кога сте двајцата млади, некако брзо се држите едни до други. Па, без размислување за тоа каков е, какви се неговите, дали имаат психички нарушувања во семејството, само нуркате во таа љубов, губејќи ја главата. Единствено што е важно е дека тој е убав, што ве гледа љубезно и дека е секогаш таму. И, дури и ако немате ништо заедничко, не е важно – важно е дека сексот е добар. И, ако раскинете после една година, исто така поминува лесно, со лути пораки, повици и пијани ноќи со друштвото. Може да си ветите дека никогаш нема да го надминете тоа, дека ќе страдате и ќе го сакате, но тоа страдање не е нешто што ќе го направите. И тогаш запознавате некој нов, се вљубувате и го сакате, го сакате, го сакате. Се венчате и живете така во некоја хармонија, а потоа неговите или твоите чувства згаснуваат. Сфаќате дека навистина не го сакате и еве го вашиот развод.

Couple Photos, 227,000+ High Quality Free Stock Photos

И тогаш ќе сретнете некој човек. Најпрво е ваш пријател. Се дружите и поминувате убаво со него. Не сте заљубени со губење на главата, но добро сте. Потребна ви е личност со која сè е едноставно, а тој е таков – ништо не комплицира, дури ни вашата врска. Сега сте 35 години и размислувате со вашиот мозок. Потребно е некој да изгради семејство и да се убеди себеси дека тоа е љубов. Сега сè е како што треба да биде: почитување и доверба. Но, нешто недостасува. Родено е дете. И двајцата се убедувате себеси дека сè е добро сега и така треба да биде. И тогаш, една вечер, додека тој се тушира, забележувате дека му доаѓаат пораки. Едно по друго. И покрај тоа што немате навика, го земате телефонот и ја отворате пораката. Нечие деколте и текст “Дали ти се допаѓа?”

Northside Dental Clinic Dentures and Partials | Northside Dental ...

Почнува пеколот. Сè се распаѓа. Вели дека не е ништо сериозно, само флерт, дека не трае долго, дека ќе се откаже од сето тоа ….

Се соземаш и согледуваш дека тој брак мора да заврши.

И одеднаш, како гром од чисто небо, го запознаваш. На Интернет. На работното место. На состанокот на родители. Нов колега дојде во фирмата. Не е важно како сте го запознале, но чувствувате – се плашите. Сè се распаѓа. Не можете да го извадите од главата три дена затоа што се чувствувате: тој е вашиот човек. Тој е човекот за вас. Лути сте сами од себе, убедени сте: недостатокот на секс го рпави тоа во вашата глава Но, сè е таму, како да сте дете: пеперутки во стомак, феромони ја удираат главата, твоето срце чука по самата помисла за него … Љубовта не познава години и може да се случи во секое доба во животот.

Photographer captures elderly couples posing like newlyweds - Insider

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris