Решете го проблемот со затнат одвод за миг без да потрошите ни денар

13 август, 2020
дфгфдг

Кога станува збор за одржувањето на домаќинството, можеме слободно да кажеме дека посветуваме особено внимание на одводите, за да не ги затнеме. Користиме цедилки за одвод, избегнуваме одредени стружења на телото во туш кабината и дефинитивно никогаш не истураме масло во мијалникот. Но, без оглед на сите преземени мерки, одводите сè уште се затуваат.

ВИДЕО) ЕДНОСТАВЕН ТРИК: Еве како да го решите проблемот со запушен ...

Кога тоа ќе се случи, следете ги овие чекори и ќе го решите проблемот во еден момент! Измешајте половина чаша сода бикарбона со 1/4 чаша сол. Истурете ја смесата во одводот, а потоа истурете една чаша загреан оцет. Комбинацијата на овие производи ќе создаде хемиска реакција и заради тоа ќе се појави пена и меурчиња. Оставете го да отстои 15 минути, а потоа оставете ја топла вода да тече најмалку 15 до 30 секунди

3 начини за брзо да го исчистите затнатиот одвод

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris