Кога сакате промена во вашиот дом: Модерни РАМКИ за ОГЛЕДАЛА кои можете сами да ги направите (ФОТО)

9 август, 20200
golden-retriever-4724716_1920-22

Потребно е само малку труд, а веќе ги имате материјалите во домот.

Откако сме изолирани поради вирусот корона, многумина едвај чекаат да променат нешто во нивниот дом.

Осуденоста да се дружат во истите четири sида ја зголеми желбата на повеќето луѓе да го променат својот животен простор, барем со кречење на sидовите со различна боја, или барем да купат нови завеси и украси за куќата.

Меѓутоа, ако немате можност да го „освежите“ вашиот дом со нови елементи, добро е да знаете дека постојат лесни начини да направите нешто сосема ново и различно од стариот.

Огледалата се број еден кога станува збор за внатрешната декорација. Не само што можат да го направат просторот визуелно да изгледа поголем, туку може да внесат и повеќе светлина во вашиот дом, особено ако се поставени наспроти прозорци, тераси или ламби.

Тогаш зошто да не, со лесни и брзи трикови, им даде на нашите огледала нов „дух“ и направете прекрасни украси за секој ѕид.

Во основа, ние веќе ги имаме материјалите. Што значи, тие стојат околу куќата и собираат прашина.

На пример, во последниве години, огледалата со прачки и гранчиња станаа многу популарни. За да направите вакво нешто, потребна ви е основа на која ќе лепите гранчиња, а за тоа можете да користите парче картон или подебела хартија.

Можете да залепите дрво со специјални средства за такви материјали, но пиштолот со топол лепак е поекономична варијанта.

И потоа, тргнете кон паркот и соберете кора, гранчиња, дрвени делчиња… Подоцна можете да ги лакирате со транспарентен спреј или да заминете со природна текстура.

Можете исто така да користите стапчиња за сладолед.

Можете да направите повеќе романтични варијанти, комбинирајќи суви билки.

Можете да ги најдете во разни продавници за цвеќиња и продавници за вештачки цвеќиња, и ако живеете во близина на реки или езерца, често можете да одберете овој вид трска во области како овој.

Многу луѓе собираат тапи за вино. Тие можат да дадат многу шик изглед на секое огледало.

Овој дизајн совршено се вклопува кога огледалата се позиционираат во близина на кујната и трпезаријата.

За оние кои претпочитаат варијанти на мозаик, а немаат плочки за истиот, одлична алтернатива се камчиња или школки.

Огледала со такви рамки, совршено се вклопуваат во секој ентериер и можат да дадат “морска нота” на вашите ѕидови.

Огледалата со канап или плетени делови се исто така популарни.

За вакво нешто, не треба да знаете како да плетете или везете.

Едноставно врзете ја волната во јазли и поставете ја како што сакате.

И, конечно, ако ви треба помека, поромантична и суптилна варијанта, ставете цвеќиња со нежни бои околу огледалото.

Тие се идеални за спални соби или соби за девојчиња.

Како што можете да видите, апсолутно не е тешко да се даде нов допир на просторот за живеење. Само треба малку труд и трпеливост.

Најдоброто е што откако ќе завршите со украсувањето, ќе имате единствена, оригинална декорација, која ќе ја имате само вие и никој друг.

Уживајте во уште неколку идеи што ги најдовме за вас.

Играјте и фантазирајте, затоа што сè може да биде украс за рамка: мермер, стари играчки од децата, сламки, штипки или што било друго што ми доаѓа на ум.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi